Żaluzje i rolety

Osłony okienne mają znaczący wpływ na komfort użytkowania domu. Rolety, czy coraz bardziej popularne żaluzje fasadowe, zapewniają kontrolę nad nasłonecznieniem pomieszczeń, ale co ważne zapewniają także poczucie  prywatności. Właściwie dobrane i zamontowane mogą ograniczyć straty energii w sezonie grzewczym i pozytywnie wpływać na bilans energetyczny budynku. Latem rola osłon jest tym większa, z im większymi upałami przychodzi nam się zmierzyć. Szczególnie w przypadku dużych przeszkleń usytuowanych od strony południowej. 

Rodzaj i specyfikacja osłon okiennych w przypadku nowych obiektów jest najczęściej wpisana w projekt architektoniczny. Dostępne rozwiązania techniczne umożliwiają równiez montaż osłon na remontowanych budynkach, w których okna są już zamontowane.

 

Sterowanie i automatyka

Automatyka i inteligentne sterowanie to właściwie nieodzowny atrybut nowoczesnego budownictwa. Wszystkie oferowane przez nas osłony okienne, zarówno żaluzje, jak i rolety możemy wyposażyć w napędy elektryczne, które mogą być skonfigurowane z systemem inteligentnego zarządzania domem i czujnikami pogodowymi. Korzystamy z komponentów uznanych producentów elektroniki, takich jak Somfy oraz Exalus. Możesz być pewien, że dobierzemy najlepsze rozwiązanie do Twoich potrzeb.

Control the external window blinds with the remote control. Vertically.

Żaluzje czy rolety?

Jeżeli myślimy o nowoczenym, wręcz modernistycznym designie elewacji naszego budynku żaluzje fasadowe są idealnym rozwiązaniem, które nadaje wyjątkowego charakteru. Prosta forma, lekkość i uniwersalność tego produktu powoduje, że jest to ulubiony przez architektów i inwestorów system osłonowy. Konstrukcja żaluzji elewacyjnych składa się z  aluminiowych profili oraz lamelek dostępnych w różnych szerokościach i przetłoczeniach.

Lamele lakierowane są odpornymi na warunki atmosferyczne powłokami, co skutecznie zapewnia im trwałość na wiele lat. Jedną z najważniejszych zalet zastosowania żaluzji fasadowych jest możliwość regulowania kąta nachyłu lameli, co daje nam pełną kontrolę nad ilością wpadającego do pomieszczenia światła. 

product-zaluzje-fasadowe
Żaluzja fasadowa

Rolety to znane od lat i sprawdzone produkty, które łączą w sobie wysoką funkcjonalność z bezpieczeństwem, utrudniając potencjalne włamanie. Oprócz oczywistej funkcji zaciemnienia, po zmroku gwarantują prywatność, a w zimie stanowią dodatkową barierę, ograniczającą straty ciepła.

Wszystkie konstrukcje roletowe mogą być dodatkowo wyposażone w moskitiery, które skutecznie zabezpieczają przed inwazją insektów latem, a w sezonie zimowym mogą być niewidoczne – zrolowane w skrzynce roletowej. 

W zależności od rodzaju budynku, konstrukcji nadproża i ściany, można zastosować różne rozwiązania roletowe: rolety podtynkowe, natynkowe i nadstawne. 

Rolety podtynkowe są niewidoczne na elewacji, więc nie zaburzają jej aranżacji. Umiejscowiona w warstwie ocieplenia skrzynka roleta posiada dostęp do środka od dołu skrzynki, co umożliwia prace serwisowe od zewnętrznej strony budynku. 

 

Roleta podtynowa

Dla każdego budynku

Rolety natynkowe mają niewątpliwą zaletę polegającą na tym, że możemy je zamontować na gotowym już budynku, bez konieczności znacznej ingerencji w elewację. 

Skrzynka roletowa montowana jest na nadprożu, a jej kolor może być dopasowany do kolorystyki okien, tynku czy innych elementów aranżacji fasady. Kolorystyka lameli również może być dostosowana do koloru skrzynki lub profili okiennych.

product-rolety-adaptacyjne
Roleta natynkowa

Nadstawna wersja rolety to z pewnością najczęściej rekomendowane rozwiązania ze względu na nieinwazyjny design w elewację (skrzynka rolety jest zupełnie niewidoczna) oraz  doskonałą termoizolację. 

Montaż tego typu rolety musi zostać przewidziany już na etapie projektu architektonicznego, gdyż wpływa na wymagania dotyczące nadproża oraz wysokości otworów okiennych.  Skrzynka roletowa montowana jest bezpośrednio nad ramą okienną, znajduje się pod wartwą tynku i ocieplenia, co sprawia, że mostki termiczne są zniwelowane. Dostęp do wnętrza skrzynki jest możliwy od środka pomieszczenia.

Roleta nadstawna

Design bez ograniczeń

Niezależnie czy wybierzesz żaluzje fasadowe, czy rolety o dowolnej konstrukcji możesz być pewien, że nasz zespół pomoże ci dobrać kolorystykę wykończeń osłon okiennych, tak, aby doskonale współgrała z pozostałymi elementami twojego domu. 

Modne antracyty, szlachetne szarości, czy tekstura drewna? Mamy je wszystkie w naszej ofercie.

Nie możesz się zdecydować?

Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie

Zobacz także

Systemy przesuwne

Zobacz
nasz katalog