Systemy przesuwne

Drzwi tarasowe powiększają przestrzeń pomieszczeń i dostarczają im bardzo dużo naturalnego światła. Dodatkowo łączą wnętrze domu z tarasem czy ogrodem. Oferowane przez nas systemy przesuwne to gwarancja doskonałego wyglądu, wygody i bezproblemowej obsługi. 

Drzwi podnoszono-przesuwne są idealną propozycją na zabudowę łączącą pokoje lub ogrody zimowe z otoczeniem.

Otwarta przestrzeń

Ważnym elementem projektowania i wykonywania dużych przeszkleń jest właściwa izolacja. Stosując wysokiej klasy komponenty możemy zminimalizować straty energii i cieszyć się pięknem przyrody bez względu na porę roku. Szkło termoizolacyjne, trzyszybowe pakiety, ciepłe ramki, ciepły montaż dają ogromne korzyści w postaci zmniejszonego zapotrzebowania na energię cieplną, a zatem niskich kosztów ogrzewania, ale co najważniejsze dają komfort użytkowania otwartej przestrzeni pełnej naturalnego światła.

Ledend Slide_interior poziom

System Legend Slide

To jeden z najnowocześniejszych systemów przesuwnych dostępnych na rynku. Dedykowany do tworzenia dużych konstrukcji przeszkleń. Charakteryzuje się bardzo smukłym designem inspirowanym stylistyką systemów aluminiowych, prosta, nowoczesna linia doskonale komponuje się z żaluzjami fasadowymi. Niezależnie od rozmiaru przeszkleń system Legend Slide gwarantuje doskonałe parametry izolacji termicznej i akustycznej.

Legend Slide_interior pion

Zastosowanie ciepłych pakietów 3-szybowych, profili głębokości zabudowy 149 mm (rama) i 76 mm (skrzydło) sprawia, że system Legend Slide osiąga bardzo dobry poziom izolacji termicznej Uw do 0,77 W/m²K.

System przesuwny Legend Slide umożliwia tworzenie solidnych i stabilnych konstrukcji o szerokości 4000 mm i wysokości 2350 mm. Duża powierzchnia szklenia i specjalistyczne okucia gwarantują prostą obsługę skrzydeł o wadze nawet do 150 kg. 

System HST

Systemy podnoszono-przesuwne to możliwość tworzenia ogromnych konstrukcji (maksymalnie o szerokości 650 cm i wadze 250 kg), przesuwających się bez żadnego wysiłku. W czasie obrotu klamki skrzydła unoszą się nad ościeżnicę i dopiero wtedy możliwe jest ich przesuwanie – dzięki temu drzwi są niezwykle odporne na włamanie (przesunięcie opuszczonego skrzydła jest praktycznie niemożliwe).

Można je również dodatkowo wyposażyć w napęd elektryczny sterowany pilotem, co daje wygodę i wyjątkowy komfort użytkowania.

Oferowane przez nas drzwi HST, dzięki ciepłej konstrukcji profili, charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem przenikalności cieplnej na poziomie Uf = 1,3 W/m2K. 

Idealnie dopasowane

Konstrukcje systemów drzwi przesuwnych mogą być wykonane jako 2-, 3- (ruchome jest jedno skrzydło) lub 4-skrzydłowe (dwa skrzydła ruchome). Budowa profili pozwala na niemal całkowite wpuszczenie ościeżnicy w posadzkę, a aluminiowe nakładki chronią próg i ułatwiają przejazd przez drzwi np. wózkiem inwalidzkim. Drzwi podnoszono-przesuwne są kompatybilne ze wszystkimi systemami okiennymi i doskonale sprawdzą się w budynku każdego rodzaju  pasują idealnie do rozwiązań budownictwa jednorodzinnego, jak również komercyjnego.

Nie możesz się zdecydować?

Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie

Kolorystyka

Turner Oak Matt 1047

Zobacz także

Tarasy

Zobacz
nasz katalog