Systemy przesuwne

Drzwi tarasowe powiększają przestrzeń pomieszczeń i dostarczają im bardzo dużo naturalnego światła. Dodatkowo łączą wnętrze domu z tarasem czy ogrodem. Oferowane przez nas systemy przesuwne to gwarancja doskonałego wyglądu, wygody i bezproblemowej obsługi. 

Drzwi podnoszono-przesuwne są idealną propozycją na zabudowę łączącą pokoje lub ogrody zimowe z otoczeniem.

Otwarta przestrzeń

Ważnym elementem projektowania i wykonywania dużych przeszkleń jest właściwa izolacja. Stosując wysokiej klasy komponenty możemy zminimalizować straty energii i cieszyć się pięknem przyrody bez względu na porę roku. Szkło termoizolacyjne, trzyszybowe pakiety, ciepłe ramki, ciepły montaż dają ogromne korzyści w postaci zmniejszonego zapotrzebowania na energię cieplną, a zatem niskich kosztów ogrzewania, ale co najważniejsze dają komfort użytkowania otwartej przestrzeni pełnej naturalnego światła.

Ledend Slide_interior poziom

System Legend Slide

To jeden z najnowocześniejszych systemów przesuwnych dostępnych na rynku. Dedykowany do tworzenia dużych konstrukcji przeszkleń. Charakteryzuje się bardzo smukłym designem inspirowanym stylistyką systemów aluminiowych, prosta, nowoczesna linia doskonale komponuje się z żaluzjami fasadowymi. Niezależnie od rozmiaru przeszkleń system Legend Slide gwarantuje doskonałe parametry izolacji termicznej i akustycznej.

Legend Slide_interior pion

Zastosowanie ciepłych pakietów 3-szybowych, profili głębokości zabudowy 149 mm (rama) i 76 mm (skrzydło) sprawia, że system Legend Slide osiąga bardzo dobry poziom izolacji termicznej Uw do 0,77 W/m²K.

System przesuwny Legend Slide umożliwia tworzenie solidnych i stabilnych konstrukcji o szerokości 4000 mm i wysokości 2350 mm. Duża powierzchnia szklenia i specjalistyczne okucia gwarantują prostą obsługę skrzydeł o wadze nawet do 150 kg. 

System HST

Systemy podnoszono-przesuwne to możliwość tworzenia ogromnych konstrukcji (maksymalnie o szerokości 650 cm i wadze 250 kg), przesuwających się bez żadnego wysiłku. W czasie obrotu klamki skrzydła unoszą się nad ościeżnicę i dopiero wtedy możliwe jest ich przesuwanie – dzięki temu drzwi są niezwykle odporne na włamanie (przesunięcie opuszczonego skrzydła jest praktycznie niemożliwe).

Można je również dodatkowo wyposażyć w napęd elektryczny sterowany pilotem, co daje wygodę i wyjątkowy komfort użytkowania.

Oferowane przez nas drzwi HST, dzięki ciepłej konstrukcji profili, charakteryzują się bardzo dobrym współczynnikiem przenikalności cieplnej na poziomie Uf = 1,3 W/m2K. 

Idealnie dopasowane

Konstrukcje systemów drzwi przesuwnych mogą być wykonane jako 2-, 3- (ruchome jest jedno skrzydło) lub 4-skrzydłowe (dwa skrzydła ruchome). Budowa profili pozwala na niemal całkowite wpuszczenie ościeżnicy w posadzkę, a aluminiowe nakładki chronią próg i ułatwiają przejazd przez drzwi np. wózkiem inwalidzkim. Drzwi podnoszono-przesuwne są kompatybilne ze wszystkimi systemami okiennymi i doskonale sprawdzą się w budynku każdego rodzaju  pasują idealnie do rozwiązań budownictwa jednorodzinnego, jak również komercyjnego.

Nie możesz się zdecydować?

Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie

Zobacz także

Tarasy

Zobacz
nasz katalog